et ru en fi lv li
 
avaleht
koostootmisjaamad
päikeseenergia
TUULEENERGIA
soojuspumbad
Tööstusseadmed
küsi pakkumist
 
TUULEENERGIA
 

 

 Teiste alternatiivenergia allikate hulgas, pakub tuuleenergia tarbijale võimaluse saada oma vajaduste katteks "rohelise energia" otse loodusest. Pakume tuuleenergia lahendusi, mis sobivad kasutamiseks Balti ja Skandinaavia eratarbijate ning väikekasutajate vajaduste rahuldamiseks. Meie tootevalikusse kuuluvad väiketuulikutest vertikaalse teljega (nn.vertikaal e. trummel) tuulikud standardvõimsusega  3, 5 ja 10kW. Tellimisel tarnime ka väiksema - alates 300W ja suurema võimsusega - kuni 50kW, nii vertikaalse kui horisontaalse teljega (nn.propeller) väiketuulikuid.

 Vertikaal tuuleturbiinide suureks eeliseks on nende ohutus, väikese pöörlemiskiiruse tõttu madal müratase - alla 40dB ning üliolulisena see, et vertikaaltuulikud töötavad ka hoonete poolt tekitavas tuuleturbolensis. Eeltoodu loob võimaluse paigaldada tuuleturbiinid tiheasustusse - külad, alevid, linnad e. sinna kus propellertuulikute paigaldus osutub võimatuks või propellertuulikule ei anta kasutusluba. Ka on vertikaaltuulik tiheasustuses esteetilisem ning vähem silmatorkav - nii kui piltidel näha kasutatakse osa vertikaal-tuulikuid ka disainielementidena.

Suurematele tarbijatele pakume 150 - 600kW võimsusega kasutatud horisontaalseid tuulegeneraatoreid Taanist ja Saksamaalt. Tuulikud on heas korras ning on pakkumises seetõttu, et vahetatakse riiklike toetusprogrammide käigus välja suuremate - 2 kuni 3MW tuulikute vastu. Tooted on valmistatud ja paigaldatud '90-ndatel, korrapäraselt hooldatud ning täiskomplektis koos kontrollerite ja mastiga.

Nii näiteks on 250kW kasutatud tuuliku arvutuslik tasuvusaeg tuulises paigalduskohas isegi Eesti Energia hetkel kehtivat "rohelise energia" ostuhinda 1,15 krooni arvestades alla 4 aasta! Tootes ca. 650-700MW elektrienergiat aastas. Arvestades energiahulka sobiks selline tuulik näiteks 20 - 30 eramust koosneva täielikult elektrienergial toimiva asumi või keskmise tööstusettevõtte vajaduse rahuldamiseks. 

Huvi korral, tuuleenergia või teiste alternatiivenergia allikate kasutamiseks, pöörduge meie spetsialistide poole - leiame lahenduse Teid huvitavatele küsimustele!


Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

Tuulikud

 


 


Hetke ilmastikuolud Tartus, Tallinnas ja Pärnus leiate siit: 

  
VeebiStuudio